
8-канальний мережевий відеореєстратор, VIGI NVR1008H
4 499 ₴
- В наявності
- Код: 1352139
+380 (97) 373-38-73
- +380 (99) 373-38-73
- +380 (93) 373-38-73
У компанії підключені електронні платежі. Тепер ви можете купити будь-який товар не покидаючи сайту.
VIGI 8 Channel Network Video Recorder
24/7 Continuous Recording: Automatically stores up to 10 TB of footage from connected cameras to secure your data for quick, convenient access.
8-Channel Real-Time Live View: Sharp image definition up to 5MP and an 8 channel display ensures you capture every detail, from every angle.
4-Channel Simultaneous Playback†: Replay the feed from up to 4 cameras at the same time, increase replay speed, and find events in the video schedule to easily review footage.
Remote Monitoring: Dedicated VIGI app is developed for remote monitoring, providing ease and convenience.
H.265+: Without using any extra bandwidth, your camera transmits compressed crystal-clear video to save disk space, ease network loads, and reduce monitoring costs without sacrificing image quality.
Onvif Ensure Compatibility**: Easily add IPCs from VIGI and other brands to establish a powerful and varied network thanks to barrier-free compatibility.
1 HDD Interface (up to 10 TB)△: Stores up to 10 TB (720 days* of video) on a SATA hard drive, keeping your data storage secured locally.
Two-Way Audio: With voice intercom support, carry two-way conversations while watching your feed from anywhere. Suitable for management.
80 Mbps Video Access Bandwidth: High video access bandwidth ensures your NVR connects more cameras with high resolution. Based on laboratory testing using VIGI cameras, VIGI NVR can connect up to eight 4MP cameras.
Характеристики
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | TP-Link |
| Кількість каналів | 8 |
| Користувальницькі характеристики | |
| RJ45 | 1 |
| Аксесуари в комплекті | Power Adapter; HDD Screws; Mouse; Quick Installation Guide |
| Вага без паковання | 0.578 |
| Вага в пакованні | 1.11 |
| Гарантія | 36 місяців |
| Діапазон робочих температур | -10–55 °C |
| Мoдель | VIGI NVR1008H |
| Наявність SATA | Да |
| Наявність USB 2.0 | 2 |
| Об'єм | 0.00546 |
| Споживана потужність | 13.1 Вт |
| Розмір | 246.2 mm*148.2 mm*42.6 mm |
| Вимоги до електроживлення | 12V DC, no more than 18 W |
Інформація для замовлення
- Ціна: 4 499 ₴

